Kërkohej që në 2015, ekstradohet nga Athina shqiptari

Më të fundit


Ekstradohet nga Greqia një shtetas shqiptar i dyshuar për veprën penale vrasja me dashje, e mbetur ne tentativë.

Shtetasi, K.S., 40 vjeç, banues në Lezhë, ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Lezhë, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg” ndaj këtij, për veprat penale “Vrasja me dashje e mbetur ne tentativë” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit”.


Shtetasi K. S. më datë 17.04.2015, rreth orës 10:30, në Gjadër, Lezhë, dyshohet se ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të shtetasit K.R.

Si rezultat i bashkëpunimit të Interpol Tirana me Interpol Athina u bë e mundur kapja e këtij shtetasi duke u finalizuar me ekstradimin e tij në vendin tonë.

Interpol TiranaEkstradohet nga Greqia një shtetas shqiptar i dyshuar për veprën penale "Vrasja me dashje, e mbetur ne…

Publiée par Policia e Shtetit sur Jeudi 2 mai 2019Skip to toolbar