Neymar gjen golin e parë me kokë, PSG-ja kthehet te fitorja (video)

SPORT


Paris Saint-Germain është rikthyer të fitojë në Ligue 1, pasi në dy ndeshjet parardhëse kishte barazuar dy herë.

Fitorja e së dielës mbrëma erdhi në transfertën e Anglers, në takimin e javës së 36 të kampionatit francez.


Rezultati përfundimtar i sfidës ishte 2-1, me Neymar dhe Di Marian që realizuan golat e fitores për skuadrën e tyre.

E veçanta e golit të Neymar ishte fakti se pas 35 golash të realizuar me PSG-në, jy i fundit ishte i pari që realizonte me kokë në Ligue 1.

Tait 88′ ka fiksuar rezultatin 2-1 pas penalltisë së shkaktuar nga Marquinhos, i cili është ndëshkuar me karton të kuq.
Skip to toolbar