Milan mund Fiorentinën dhe shpreson te hapi fals i kundërshtarëve (video)

SPORT


Ashtu siç kishte premtuar trajneri Gennaro Gattuso, Milani ka dalë me tre pikë nga fusha e Fiorentinës, duke rritur shpresat për një vend në Champions sezonin e ardhshëm.

Kuqezinjtë fituan me rezultatin 1-0, me tre pikët që e ngjisin përkohësisht Milanin në vend të pestë, me vetëm një pikë më pak se Interi që mban vendin e katërt, por ka ende një ndeshje më shumë për të luajtur.


Në këtë takim Milani kishte disa mungesa si: Paqueta, Biglia, Calabria apo Caldara. Në krahun tjetër Gattuso ka sheshuar konfliktin me Bakayoko-n, i cili e nisi si titullar takimin e së dielës mbrëma.

Hakan Calhanoglu në fund të pjesës së parë shënoi golin e parë dhe të vetëm të takimit, duke i dhë tre pikët skuadrës së tij.

Fiorentina, që ende nuk ka asnjë fiotre nën drejtimin e trajnerit Montella, u mundua të bënte diçka në pjesën e dytë, por nuk arriti të shfaqte rrezik, pasi Milan u mbrojt mirë dhe kontrolloi si duhet.
Skip to toolbar