“Nga shërbim prove përfundon në qeli”, pranga për dhunuesin e policit

AKTUALITET


Një 43-vjeçar përfundoi në pranga pasi dhunoi policin, i cili tentoi të shuante një sherr mes tij dhe një personi tjetër. Gazment Nezëraj, 43 vjeç, ishte i dënuar më parë për heqje të paligjshme të lirisë dhe ndërtim pa leje dhe aktualisht ishte në shërbim prove. Masa e sigurisë “shërbim prove” nuk e ka penguar atë të dhunojë policinë dhe të ketë sërish probleme me drejtësinë, por këtë herë duke u rikthyer në burg.

43-vjeçari u përfshi në një sherr me persona të tjerë dhe polici H. Mucogllava, 56 vjeç, shkoi për të sqaruar konfliktin, por u ndesh me shkelmat dhe grushtet e Nezërajt.


Arrestimi i tij u bë në lagjen Uznovë te Beratit dhe pritet të përballet me veprën penale ”Goditje për shkak të detyrës” dhe “Kundërshtim ndaj punonjësve të policisë”.
Skip to toolbar