Gruaja fsheh kokainën në reçipeta, burri përfundon në burg

AKTUALITET


Një çift shqiptarësh u arrestuan pasi u kapën me drogë, që e kishin ndarë në disa doza dhe më pas fshehur në reçipetat e gruas.

Shqiptari, 34-vjeç, përfundoi në burg, ndërsa bashkëshortja e tij, 28 vjeçe, u la në arrest shtëpie pasi ishte në muajin e fundit të shtatzënisë.


Ndalimi i tyre u bë në zonën e Macerata në Itali, ku gjatë kontrollit gruas iu gjetën të fshehura 40 gramë kokainë të ndarë në doza, që i kishte vendosur në reçipetat e saj, me shpresën se nuk do të gjendeshin lehtësisht.

Gjithashtu gjatë kontrollit të banesës së tyre iu gjetën edhe materiale për paketimin dhe tregtimin e drogës si dhe u sekuestruan 4 mijë euro.
Skip to toolbar