Norwich rikthehet në Premier League (video)

Më të fundit


Norwich është rikthyer në elitën e futbollit anglez, pasi ka mundur 2-1 Blackburn Rovers. Vendasve u ka mjaftuar 13 minuta lojë për të kaluar në avantazh me Marco Stipermann, i cili ka shënuar nga distanca.

Mario Vrancic ka realizuar në minutën e 21-të golim e dyfishimit për “Kanarinat”, përsëri me një gjuajtje nga distanca.


Blakckburn ka reaguar menjëherë, duke ngushtuar diferencën me Lewis Travis. Pjesa e dytë nuk ka patur gola, pavarësisht rasteve të shumta të krijuara nga vendasit.

Gjithsesi, “Kanarinat” kanë arritur ta mbrojnë rezultatin deri në fund dhe sezonin e ardhshëm do të kthehen të luajnë në Premier League pas tre sezonesh të kaluar në Championship.
Skip to toolbar