E ardhmja tek Inter, Spalletti: Do të rrija dhe 100 vite këtu!

Më të fundit


Luciano Spalletti ka folur për mirkofonët e “Sky Sport”, pas barazimit të Interit me Juventusin mbrëmjen e së shtunës në “San Siro”. Trajneri i ekipit “zikaltër” ka analizuar ndeshjen, duke u shprehur se skuadra e tij luajti mirë dhe jo duke u mbrojtur.

“Një ndeshje e bukur të cilën të dyja skuadrat tentuan ta fitojnë. Në pjesën e parë provuam të administrojmë më shumë topin por pa mundur dot të dyfishojmë. Pastaj nuk kemi karakteristikat e një skuadre që mbron. Shumë futbollistë nuk kanë cilësitë e lojës mbrojtëse, ndërsa ata u treguan të aftë për të gjetur hapësirat dhe për të shënuar”, komentoi Spalletti.


I pyetur nga gazetarët rreth të ardhmes së tij, Spalleti është shprehur se për këtë vendos klubi, ndërsa ai vet do të donte të qëndronte përjetësisht tek Inter.

“Nuk është një problem, vendos klubi. Unë do të qëndroja edhe për 100 vjet te Inter, sepse është një klub i bukur. Keni parë se çfarë emocioni dhuron ky publik. Inter bën mirë të zgjedhë më të mirën për veten”.

“Nëse kjo nënkupton anullimin e punës time, nuk vlen asgjë. Inter duhet të ketë personazhe që të dinë të vendosin, dhe mbi të gjitha nevojitet të mbrohet Inter”, deklaroi ndër të tjera trajneri i Inter, Luciano Spalletti.
Skip to toolbar