Pack: Për Bashën dhe Ramën kam të njëjtat kritika

Më të fundit


Eurodeputetja Doris Pack gjatë një eventi të organizuar në Shkodër ka folur për krizën politike në vend, procesin e vettingut dhe shpresat që BE ka në ecjen përpara të Shqipërisë. Pack tha se drejtësia duhet të gjej rrugën të bëhet e pavarur dhe të korruptuarit të dalin para gjykatës.

“Problemi është se drejtësia është në dorë të politikës, në momentin që kjo ndryshon atëherë do ketë një sistem drejtësie që funksionon. Keni vettingun që shpresojmë të ndryshojë situatën. Të korruptuarit duhet të dalin në gjykatë por gjykatë s’ka dhe këtë nuk e kuptoj. Ju duhet ta zgjidhni këtë çështje.” – tha Pack


Gjithashtu Pack cilësoi se si për Ramën, si për Bashën, ka të njëjtat kritika që të punojnë në rritjen e mirëqenies së qytetarëve.

“Me z.Rama kam patur diferencat e mia dhe ajo që mua më intereson është mirëqenia e qytetarëve. Nuk më interesojnë partitë dhe politika. Kush punon për mirëqenien ajo është politika më e mirë. Edhe Basha po të jetë do t’i them të njëjtat gjëra.”
Skip to toolbar