Parma befason Milanin, kuqezinjtë rrezikojnë Championsin!

Më të fundit


Parma ka ndalur Milanin në ndeshjen e radhës në Serinë A, me rezultatin e barabartë 1-1. Ndeshja u duk sikur do të fitohej nga kuqezinjtë të cilë shënuan në minutën e 69′ me Castillejo, mirëpo vendasit barazuan me Alves tre minuta para përfundimit të ndeshjes.

Një pjesë e parë e varfër në raste, ku të dyja ekipet shfaqën shenja frike duke u mbrojtur më shumë se sa duke sulmuar.

Juraj Kucka rrezikoj seriozisht portën e Milanit me një roveshatë në minutën e 19’-t. Ndërsa Piatek u kundërpërgjigj me dy gjuajtje, por të pasakta.

Ndryshimet e Gattusos në pjesën e dytë japin rezultat te Milani. Pikërisht Castillejo, i hedhur në fushë si zëvendësues shënoi golin e avantazhit me kokë.

Pas 4 minutash ishte Patrick Cutrone që shënoi golin e dytë, por arbitri anësor dhe VAR e anuluan për pozicion jashtë loje të Piatek në nisje të aksionit.

Në minutën e 87’-t ndodhi surpriza e madhe, teksa Bruno Alves realizoi një gol të bukur nga goditja e dënimit.

Me këtë pikë Milani shkon në kuotën e 56 të tillave, 2 më shumë se Roma dhe 3 më shumë se Atalanta. Ndërsa Parma hedh një hap të sigurt drejt mbijetesës, me 7 pikë larg vendit të 18-t.Skip to toolbar