Pas grabitjes së parave, ushtria zbarkon në Rinas

Më të fundit


Pas grabitjes të një sasie të konsiderueshme parash në aeroportin e Rinasit, siguria e tij, tashmë ka kaluar në duart e ushtrisë.

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka paralajmëroi dje se policia ushtarake ka nisur dislokimin drejt pjesës ushtarake në territorin e aeroportit të Rinasit, duke qenë se atje ndodhet edhe Komanda Ajrore e Forcave të Armatosura.

Siç duket edhe nga fotot, gjatë natës së mbrëmshme mjetet e ushtrisë janë vendosur pranë aeroportit të Rinasit për të garantuar sigurinë e tij të plotë dhe për të mos lejuar më grabitje si e ajo disa ditëve më parë.

Tashmë siguria e aeroportit të Rinasit do të jetë përgjegjësi e efektivëve të Policisë Ushtarake dhe Batalionit Special të Forcave të Armatosura.Skip to toolbar