Përgjaken rrugët e Shkodrës, 2 të vdekur e disa të plagosur

Më të fundit


Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë pasdite në rrugën Shkodër-Lezhë, dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën. Nga aksidenti kanë humbur jetën dy persona dhe kanë mbetur të plagosur 5 të tjerë.

Njoftimi i plotë i policisë:

Më datë 10.04.2019 ora 14.35, në aksin rrugor Shkodër – Lezhë, në vendin e quajtur Krye Bushat, janë përplasur mjeti tip “Nissan” me mjetin tip “Audi”, si pasojë kanë mbetur të dëmtuar shtetasit L. K. 55 vjeç, E. P. 23 vjeç, J. P. 28 vjeç, B. M. 32 vjeçe dhe P. Z. 66 vjeç, të cilët u dërguan në Spitalin Rajonal Shkodër

Gjithashtu si pasojë e aksidentit kanë gjetur vdekjen edhe dy shtetaset D. M., 45 vjeç dhe L.Z., 39 vjeç.

Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.Skip to toolbar