Përmbyset autobusi me turistë, 28 të vdekur

Më të fundit


Një autobus turistik ka dalë nga rruga dhe është përmbysur mbi disa shtëpi në ishullin portugez Madeira. Deri tani raportohet për 28 të vdekur dhe shumë të plagosur, por pritet që numri i tyre të ndryshojë.

Në autobus udhëtonin 50 pasagjerë të kombësive të ndryshme, por ende nuk ka një informacion të detajuar nga policia. Nuk dihen ende shkaqet e aksidentit, ndërsa mendohet se shoferi mund të ketë humbur kontrollin e mjetit.

Skip to toolbar