Presidenti i FIFA uron Partizanin, Infantino: Vazhdoni me përkushtim

SPORT


Presidenti i FIFA-s, Gianni Infatntino i ka dërguar një letër urimi Presidentit të FSHF-së Armand Duka dhe nëpërmjet tij uron dhe klubin e Partizanit, që u shpall kampion i Kategorisë Superiore për këtë sezon.

“U gëzova shumë kur mësova që KF Partizani u kurorëzua kampion i Shqipërisë për sezonin 2018/2019. Me gëzim të madh e përgëzoj ekipin për titullin kampion, të cilin e prisnin që nga 1993, dhe të 16-tin në total”, shkruan ndër të tjera Infantino në letrën e urimit për Partizanin.


Gjithashtu, kreu i qeverisë botërore të futbollit inkurajon klubin e Kuq, për të vijuar punën me vendosmëri dhe përkushtim, ndërsa shpreh mirënjohjen për Partizanin dhe FSHF-në, për shpërndarjen e mesazheve pozitive për futbollin.

Letra e plotë e Gianni Infantion:

I dashur President

U gëzova shumë kur mësova që KF Partizani u kurorëzua kampion i Shqipërisë për sezonin 2018/2019. Me gëzim të madh e përgëzoj ekipin për titullin kampion, të cilin e prisnin që nga 1993, dhe të 16-tin në total.

Kjo është pa dyshim rezultati i përpjekjeve dhe një pune të palodhshme, dhe i gjithë stafi dhe personat e përfshirë duhet të jenë krenarë për këtë arritje të madhe.

Përcillja përgëzimet e mia lojtarëve, trajnerit, administratorëve, stafit teknik dhe mjekësor , gjithashtu edhe tifozëve të saj.

I inkurajoj ata të vazhdojnë punën me vendosmëri dhe përkushtim.

Ne emër të komunitetit ndërkombëtar të futbollit, gjej rastin të falenderoj KF Partizanin dhe Federatën tuaj, për ndihmën e shpërndarjes së mesazheve pozitive për futbollin, dhe praktikimit të kësaj loje të bukur që na bashkon të gjithëve.

Me kënaqësi pres t’ju takoj së shpejti në Paris, me rastin e Kongresit të 69-të FIFA-s.

Me respekt,

Gianni Infantino
Skip to toolbar