Protesta e opozitës më 25 maj, shtyhen ndeshjet e Superligës!

SPORT


Federata Shqiptare e Futbollit, me një njoftim të publikuar orët e vona në rrjetet sociale, njofton se ka ndryshuar axhendën e ndeshjeve të Kategorisë Superiore. Sipas njoftimit të FSHF-së, java e 35-të e Superligës do të shtyhet me një ditë, pra nga e shtuna që ishte parashikuar të luheshin katër ndeshje, ato do të luhen të dielën.

Ndonëse nuk jep arsye pse ka ndodhur ky spostim i kalendarit të ndeshjeve, kuptohet që FSHF-ja ka zgjedhur të shkangë zhvillimin e kampionatit në ditën që do të zhvillohet protesta e radhës e opozitës. Sakaq, të enjten e javës së ardhshme do të luhet dhe java e 36-të dhe e fundit e kampionatit për këtë sezon.


“Ndryshon kalendari Kategorisë Superiore. Java e 35-të e Superiores e planifikuar për tu zhvilluar e gjitha ditën e shtunë, do të zhvillohet ditën e dielë, datë 26 Maj. Në të njëjtën kohë është spostuar për një ditë dhe java e 36-të, e cila do të luhet ditën e enjte, datë 30 Maj”, shkruhet në njoftimin e FSHF-së.
Skip to toolbar