Qarkullonte me armë në qytet, ja momenti kur arrestohet

Më të fundit


Policia e Vlorës, pas marrjes së një denoncimi nga qytetarët, ka bërë të mundur arrestimin në flagrancë të një qytetari, i cili lëvizje me armë zjarri. Ngjarja ka ndodhur në një lokal në zonën e Ujit të Ftohtë, ku i riu sapo ka parë policinë ka tentuar të largohet.

Shërbimet e Policisë janë vënë në ndjekje, ku kanë bërë të mundur kapjen në flagrancë të shtetasit me iniciale E.H., 29 vjeç, banues në Vlorë.


29 vjeçari, gjatë tentativës për t’i shpëtuar Policisë, ka hedhur në tokë armën e zjarrin tip pistoletë CZ-P09, me 16 fishekë. Ai ka qenë edhe më parë i dënuar për armëmbajtje pa leje në vitin 2012.

Materialet iu referuan Prokurorisë për veprat penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit” dhe “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik”.
Skip to toolbar