Rama ndan pamjet nga laguna e Kune-Vainit: Ka rilindur

AKTUALITET


Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën ndryshe teksa ka uruar shqiptarët për një fundjavë të mbarë me pamjet e lagunës së Kune-Vainit në Lezhë. Ai thotë se kjo zonë është një prej oazeve më të mira të biodiversitet që të ofron natyra.

Shefi i qeverisë thekson se laguna ka rilindur falë masave të marra për mbrojtjen e zonave të mbrojtura.


“Mirëmëngjesi, dhe me kolazhin e pamjeve të lagunës së Kune Vainit, një prej oazeve tona më spektakolare të biodiversitetit, mrekulli e natyrës që ka rilindur falë masave të marra për zonat e mbrojtura, ju uroj një fundjavë të mbarë”, shkruan Rama, ndërsa postimin e shoqëron me pamje nga laguna.

https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=314&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fediramaal%2Fvideos%2F889812318911968%2F&show_text=false&width=560&t=0
Skip to toolbar