Rama prezanton Gjicin me batuta

Më të fundit


Fito bashkinë, pastaj kampionatin e futbollit!

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar këtë të premte Safet Gjicin si kandidat për kryetar bashkie në Kukës. Presidenti aktual i Klubit të Futbollit të Kukësit, Safet Gjici, ka mbajtur fjalën e rastit para banorëve të mbledhur në zonën e Aeroporit të Kukësit.

Më pas ka qenë kreu i Qeverisë, Edi Rama, që nëpërmjet batutave ka prezantuar Gjicin si kandidat të Partisë Socialiste për kryetar bashkie në Kukës. “Fitoni fillimisht bashkinë, dhe pastaj fitoni dhe kampionatin”, ka qenë batuta e Ramës për Gjicin, referuar sportit të futbollit.


Kandidanin për kryetar bashkie, nuk e solla unë, por e gjeta këtu dhe ja ku e keni (duke iu drejtuar Gjicit). E gjetëm mes jush dhe e gjetëm kampion, ose pretendent për kampion, se këtë vit më duket se…. Po të paktën, nëse nuk fituat kampionatin, fitoni bashkinë. Pasi të bëni këtë, fitoni dhe kampionatin”, ka thënë Rama.
Skip to toolbar