Lenjani realizon dopietë në Zvicër (video)

Më të fundit


Futbollisti i Kombëtares i dha fitoren ekipit të Sion

Ermir Lenjani ka realizuar dy golat e fitores së Sion në kampionatin zviceran të futbollit mbrëmjen e djeshme. Mbrojtësi anësor i ekipit tonë kombëtar, që këtë sezon po aktivizohet si mesfushor krahu në Zvicër, ka shkëlqyer në kuptimin e plot të fjalës ditën e djeshme.

Një super gol nga jashtë zone dhe një tjetër i realizuar fare pranë portës, pas një goditje dënimi, i dhanë ekipit të Sion fitoren përballë Thun me tre pikë të rëndësishme.


Të dy golat e realizuar nga Lenjani ishin një mesazh i qartë edhe për ish-trajnerin e ekipit tonë kombëtar, Christian Panucci, që nuk e grumbulloi futbollistin në dy takimet zyrtare të marsit për kualifikueset e Euro 2020.

View this post on Instagram

⚽️⚽️💥🎯 #Elhamdulillah

A post shared by Ermir Lenjani (@lenjaniermir) on
Skip to toolbar