Reagon Dibala: Kapitenët vuajnë më shumë në humbje!

Më të fundit


Paulo Dybala nuk po kalon një sezon të mirë te skuadra e Juventus, teksa deri më tani ka shënuar vetëm 5 gola në kampionat. Pak ndeshje të luajtura, shto këtu dhe problemet me dëmtimet, ka bërë që argjentinasi të mos jetë në ditët e tij më të mira.

Ai e nisi si titullar takimin që Juve luajti ndaj Ajaksit në çerekfinalen e Champions League, duke mbajtur dhe shiritin e kapitenit pasi mungonte Chiellini. Mirëpo sulmuesi pritet të mungojë në takimin e radhës në kampionat atë kundêr Fiorentinës, ku ‘Zonja’ pirtet të festojë titullin e tetë radhazi në Itali.


Argjentinasi, përmes rrjeteve sociale ka ripohuar dashurinë për fanellën që mban veshur nga qershori 2015.

“Kapitenët vuajnë edhe më shumë në humbje, ata kalojnë ngadalë, në heshtje. Dhimbja do të kalojë, por bukuria e sportit është se ka gjithmonë një tjetër trofe, një tjetër kupë, një tjetër sezon”.

Kështu shkruan Dybala, teksa është i pari nga kampi bardhezi, që thyen heshtjen, pas eliminimit nga Liga e Kampionëve prej Ajax-it.

Mesazhi është i qartë, mbart më shumë se një kuptim. Nëse zërat e medias e shohin në largim nga “Zonja e Vjetër”, vetë Dybala përdor Instagram-in për t’i bërë gjërat të qarta. Qëllimi i tij nuk është thjesht të përpiqet të fitojë përsëri, por ta bëjë këtë me fanellën e Juventusit.
Skip to toolbar