Reginaldo: Gjoka na ndryshoi, ai flet shumë me ne!

Më të fundit


Artur Reginaldo ka shoqëruar trajnerin Ernest Gjoka në konferencën për shtyp, mbajtur një ditë para ndeshjes së parë gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë kundër Skënderbeut.

Reginaldo është pyetur nga gazetarët për shumë tema, ndërsa sulmuesi mozambikas ka treguar situatën në skuadêr, duke theksuar faktin se ardhja e Ernest Gjokës në krye të Kukësit ka ndryshuar mabientin në ekip.


Sezoni me Kukësin?- “Kam luajtur me Luftëtarin, më pas me Laçin dhe tani jam në një ndër ekipet më të mëdha në Shqipëri. Kukësi do të fitojë gjithçka, por tani titulli është i vështirë, ndaj duhet të përqendrohemi sidomos të kupa.

Ardhja e Ernest Gjokës?- Jam i lumtur, mentaliteti ka ndryshuar dhe skuadra është shumë kompakte. Trajneri flet shumë me ne, çdo lojtar po jep maksimumin e vet dhe jemi të e kënaqur.

Rinovimi me Kukësin?- Së pari duhet të mendojmë për Kupën, duam sukses dhe më pas do të mendojmë për të ardhmen.

Golat e shënuar? – Shënova me shumë vjet, por ndihem mirë, po mundohem të jap maksimumin dhe duam Kupën.

Ardhja e Shkurtaj? – Futbolli është garë, secili mundohet të japë maksimumin dhe duam fitore, duke ndihmuar gjithë ekipin, nuk ka rëndësi kush pason e kush shënon. Rëndësi ka të fitojë Kukësi.

Përballja me Skënderbeun?- Ekip i fortë, dihet, por unë dua të fitoj diçka në Shqipëri dhe trajneri është fitues, ndaj do të japim maksimumin.

Goli me Kukësin vjet?- Unë jap maksimumin për çdo ekip ku luaj, tani jam i Kukësit dhe dua të bëj të njëjtën gjë, duke shpresuar këtë radhë ta fitojmë trofeun dhe unë të dal golashënuesi më i mirë
Skip to toolbar