Largimi i Gjokës, Kukësi: Janë lajme të pavërteta, duan të na shpërqëndrojnë

AKTUALITET


Kukësi ndodhet në një moment delikat të sezonit, teksa skuadra verilindore ende nuk e ka siguruar vendin e dytë në renditje dhe si rrjedhojë pjesëmarrjen në kupate e europës sezonin e ardhshëm. Ndëkohë, një tjetër objektiv që mbetet për tu realizuar është fitorja e Kupës së Shqipërisë në finale në Tiranë, trofe që do të zbuste disi tensionin sezonal në skuadrën verilindore.

Megjithatë, ende pa u mbyllur kampionati dhe pa u luajtur finalja e Kupës së Shqipërisë, mediat kanë shkruar se skuadra verilindore do të ndryshojë trajner. Ky lajm ka trazuar disi qetësinë në shtëpinë e “Bluve”, të cilët kanë reaguar zyrtarisht duke përgënjeshtruar gjithçka.


Njoftim i Klubit!FK Kukësi i konsideron të pavërteta lajmet e përhapura sot në media, sikur në bankinë do jetë një nga…

Gepostet von F.K Kukësi Albania am Donnerstag, 23. Mai 2019

Kukësi i konsideron të pavërteta lajmet e përhapura sot në media, sikur në bankinë do jetë një nga trajnerët aktualë që drejton për momentin një tjetër ekip të Superligës. Presidenti dhe klubi i kanë dhënë dhe po i japin mbështeje maksimale ekipit dhe trajnerit Ernest Gjoka, për të kapur dy objektivat, që janë: Vendi i dytë në Superligë dhe fitimi i Kupës së Shqipërisë”, thuhet ndër të tjera në komunikatën e Kukësit.

Më tej, klubi shprehet se deklarata të tilla kanë si synim shpërqëndrimin e ekipit, duke konfirmuar se pas sezonit, vëmendja do të përqëndrohet te faza përgatitore me qëllim paraqitje dinjitoze në kupat europiane.

“E gjithë vëmendja është përqëndruar te këto dy sfida dhe aspak në ndryshimin e stafit. Lajme të tilla, perveçse të pavërteta, synojnë të sjellin shpërqëndrim te ekipi, por përvoja e lojtarëve dhe stafit bëjnë që përgjegjësia të jetë tepër e madhe. Ekipi është përqëndruar maksimalisht te stërvitja dhe objektivat, dhe me pas te faza përgatitore dhe përfaqësimi dinjitoz në Europë, duke ruajtur bazën e ekipit dhe stafin”, përfundon deklarata e Kukësit.
Skip to toolbar