Rusia nis një tjetër sulm në qytetin e dytë më të madh të Ukrainës

BOTA


Qyteti i dytë më i madh i Ukrainës, Kharkiv, është sulmuar sërish pasditen e së mërkurës, sipas guvernatorit rajonal Oleg Sinegubov.

Sinegubov tha se “të paktën tre sulme” u raportuan nga forcat e sigurisë në një lagje verilindore të qytetit.

Dy shtëpi private u shkatërruan dhe një fëmijë u shpëtua nga punonjësit e urgjencës, tha ai, ndërsa një zjarr në bar shpërtheu në një shtëpi tjetër. Nuk është raportuar për viktima, tha zoti Sinegubov.

Moska ka shtuar sulmet e saj në Kharkiv që kur hapi një front të ri në rajonin verilindor gati dy muaj më parë.Skip to toolbar