Shkrumbohet nga zjarri një mjet në rrugën Gjirokastër-Tepelenë

AKTUALITET


Një mjet u shkrumbua nga flakët të enjten në rrugën nacionale Gjirokastër-Tepelenë. Ngjarja ndodhi në afërsi të vendit të quajtur “Ura e Kardhiqit”.

Mjeti i djegur është një “Hundai”, i cili është përfshirë nga flakët për shkaqe ende të panjohura.


Mjeti që u dogj ishte pa targan. Forcat zjarrfikëse shkuan në vendin e ngjarjes duke shuar flakët, ndërsa mjeti u shkrumbua.

Gjithashtu, edhe forcat e policisë shkuan në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për zbardhjen e shkaqeve të djegies së mjetit.
Skip to toolbar