“Një burrë hyri në dhomë, nisi të më godasë”, e moshuara rrëfen në Gjirokastër rrëfen dhunën

AKTUALITET


Një 75-vjecare ka rënë pre e dhunës mbrëmjen e djeshme në Gjirokastër, edhe pse ndodhej në banesën e saj. Ngjarja u shënua rreth orës 23:00 në fshatin Palokaster, ku mësohet se ndaj të moshuarës me inicialet P.Q është ushtruar dhunë nga një person i paidentifikuar.

Dhunuesi ka rrahur të moshuarën në shtratin ku flinte duke i lënë fraktura në trup dhe në fytyrë.


“Nuk e njoh personin, por arrita të dalloj që ishte një burrë, i veshur me rroba të ashpra. I thashë qe “nuk ka asgjë për të vjedhur”. Nuk më kërkoi gjë. Po bërtisja dhe thirra një fqinj. Autori u largua dhe nuk mori asgjë”, pohoi e moshuara, e cila ndodhet në spital, pasi ka marrë lëndime në trup dhe fytyrë. Ajo tha se ndihet e frikësuar dhe e kërcënuar me jetë pas kësaj ngjarje, ndërsa shtoi se në fshat është në hasmëri pasi i kanë vrarë edhe burrin para 3 vitesh.

“Jam e frikësuar se më kanë vrarë dhe burrin para 3 vitesh në fshat, jam me hasmëri”, tha e moshuara. Mësohet se e moshuara jeton bashkë me vajzën e saj rreth 50 vjeçe në banesë, e cila vuan nga problemet e shëndetit mendor. Aktualisht policia po vijon hetimet për zbardhjen e ngjarjes./realstory.al
Skip to toolbar