Shpërthim i fuqishëm në Metalurgjikun e Elbasanit, tymi “pushton” qytetin

AKTUALITET


Një vatër e fuqishme zjarri është aktivizuar në një pikë të grumbullimi të skrapit në ish-Metalurgjikun e Elbasanit.

Nuk dihen ende shkaqet e zjarrit, ndërsa shpërthimi ka tronditur të gjithë zonën.


Forcat zjarrfikëse ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e flakëve. Retë e tymit kanë “pushtuar” qytetin e Elbasanit. Paraprakisht nuk raportohet për të lënduar.
Skip to toolbar