Si nëpër filma, dy shqiptarë arratisen nga burg grek

BOTA


Dy shtetas shqiptarë kanë bërë një arratisje si nëpër filma nga burgu grek Avlonas mbrëmjen e të hënës.

Ato u arratisën përmes pjesës së kuzhinës, ndërsa janë pikasur nga një gardiane që ka qëlluar në ajër. Ndërsa shqiptari i parë arrit të largohej, shqiptari i dytë goditi një nga gardianët që po patrullonte dhe më pas kapërceu gardhin rrethues duke ju bashkuar shokut të tij.


Policia është vënë në ndjekje të dy burgosurve, duke i cilësuar edhe si persona me rrezikshmëri të lartë.
Skip to toolbar