Superliga, Tirana dhe Teuta e mbyllin në avantazh pjesën e parë

Tirana e mbylli në avantazh pjesën e parë ndaj Flamurtarit në Vlorë, në takimin e javës së 7-të të Superligës. Ekipi bardheblu kaloi në avantazh në të 4` me Edon Hasanin, por në të 13` sulmuesi tjetrë i bardhebluve, Michael Ngoo bëri autogol, duke vendosur barazimin në fushë.

Megjithatë, Tirana gjeti rrjetën në të 38` përsëri me Edon Hasanin, duke i mbyllur 45` e para në avantazh. Skuadra bardheblu synon tre pikët në Vlorë për të lënë pas humbjen në derbi ndaj Partizanit një javë më parë.

Ndërkohë, të kuqtë janë duke u mundur në “Selman Stërmasi” nga Teuta, e cila shënoi në të 37` me Avdylin.

Skuadra durrsake vjen me ambicie të shtuara këtë sezon, duke synuar edhe fitoren e kampionatit. Në takimin tjetër, atë mes Skënderbeut dhe Luftëtarit, pjesa e parë është mbyllur në barazim 0-0.