Liverpool “8 mrekulli” në Premier League

SPORT


Liverpool marshon në Premier League. Skuadra e drejtuar nga Jurgen Klopp, mori tre pikët e radhës në kampionat, pasi mundi 2-1 Leicester në shtëpi. Kjo ishte fitorja e 8 në kampionat, duke mos shënuar asnjë humbje deri tani dhe asnjë barazim. Ishte Mane ai që në të 40` kaloi Liverpool në avantazh, duke e mbyllur pjesën e parë me rezultatin 1-0.

Në pjesën e dytë, Leicester shtoi presionin ndaj skuadrës vendase, duke gjetur rrjetën në të 80` me Maddison. Barazimi nuk i mirëprit nga skuadra e Klopp, që bëri të pamundurën për të gjetur rrjetën deri në fund. Dhe në të 90+5`, Milner i jep fitoren “The Reds” pasi shënoi nga pika e bardhë e penalltisë.


Me tre pikët e radhës, Liverpool shkëputet në renditje me 24 pikë, ose 8 pikë më shumë se Manchester City i vendit të fundit. Në takimet e tjera të Premier League, Burnley fitoi 1-0 ndaj Everton. Aston Villa mundi 5-1 në transfertë Norëich, ndërsa Ëatford-Shefield United përfundoi në barazim 0-0.
Skip to toolbar