Tirana kthehet te fitorja, Teuta në krizë

Më të fundit


Tirana është rikthyer te fitorja pasi ka mundur Teutën në Durrës mbrëmjen e sotme me rezultatim 1-3. Me tre pikët e sotme ekipi bardheblu krijon një distancë sigurie me Kastriotin prej 6 pikësh diferencë.

Ndërkaq me humbjen e sotme Teuta largohet dhe më shumë nga vendi i tretë i renditjes, që të dërgon vitin e ardhshëm në Europa League.


Ishte Oduamadi ai që kaloi ekipin bardheblu në avantazh në minutën e 41′ të takimit. Sulmuesi ka realizuar një gol të bukur pasi mori një asist nga mesfusha bardheblu.

Goli i dytë erdhi në minutën e 65′ për Tiranën i realizuar nga Hasani, që u asistua nga Cobbina.

Durrsakët dhanë një sinjal sikur do të rihapnin ndeshjen kur në të 72’ Kamara ngushtoi rezultaitn në 1-2, por ishte thjeshtë një alarm flas, pasi Karabeci ka mbyllur gjithçka në të 75’ kur ka realizuar një gol fantastik nga jashtë zone, pas shërbimit të Sentamu 1-3.
Skip to toolbar