Rrihte fëmijën dhe ish gruan, pranga burrit

AKTUALITET


Ushtronte dhunë fizike dhe psikologjike ndaj fëmijës së mitur dhe ish bashkëhsortes së tij në mënyrë të përsëritur. Edhe pse çifti ishte ndarë, kjo nuk e ka shpëtuar gruan nga dhuna sistematike e 43-vjeçarit, i cili përfundoi në prangat e policisë.


Ngjarja ka ndodhur në Bulqizë, ku shtetasi me iniciale I.M., 43 vjeç, në gjendje të dehur dhunonte djalin e tij të mitur dhe ish gruan.

Pas denoncimit, policia shkoi në banesën e 43-vjeçarit duke e arrestuar. Ai do të përballet me akuzat e dhunës në familje në gjykatën e Dibrës.