Trafikonin emigrantët kundrejt pagesës, arrestohen shkodranët

AKTUALITET


Dy persona janë arrestuar pasi po tentonin të kaloni ilegalisht 3 emigrantë nga pika doganore e Hanit të Hotit drejt Malit të Zi.


Policia arrestoi në flagrancë P. Gj., 26 vjeç, banues në fshatin Berdicë e Sipërme në Shkodër dhe S. G., 25 vjeç, banues në fshatin Dragoç të Shkodrës, pasi po transportonin 3 shtetas të huaj të tjerë kundrejt pagesës.

26-vjeçari, i cili po drejtonte makinë tip “Fiat” në bashkëpunim me shokun e tij, po transportonin tre shtetasit e huaj në drejtim të Malit të Zi dhe prej andej drejt Europës.

Dy të arrestuarit akuzohen për dhënie ndihme për kalim të paligjshëm të kufirit kundrejt përfitimit monetar.