Tronditet Porto, Iker Casillas pëson sulm në zemër!

Më të fundit


Ish portieri legjendar i Real Madrid, që aktualisht luan me Porton në Portugali, Iker Casillas ka pësuar një sulm kardiak, teksa ishte duke zhvilluar stërvitjen rutinë me ekipin e tij.

Sipas asaj që raportojnë mediat ndërkombëtare, 37-vjeçari është dërguar me urgjencë në një spital në Porto, ku i është dhënë ndihma e parë mjekësore.


“Mirror” raporton se portieri ndodhet në gjendje të qendrueshme shëndetësore, megjithëse lajmet janë të pakta nga Portugalia. Megjithatë, pas këtij problemi, sezoni për Iker Casillas mund të quhet i mbyllur.

Iker Casillas ka zgjatue kontratën me klubin e Portos dhe për një vit e gjysmë, çka lë të kuptohet se ai do ta përfundojë karrierën me klubin portugez.
Skip to toolbar