Turmat me njerëz shfaqen jashtë Windsor/ Lënë lule dhe letra mbështetëse për Kate Middleton

BOTA


Mesazhet e mbështetjes dhe dashurisë po vërshojnë për Princeshën e Uellsit, Kate Middleton, pas mesazhit të saj që njofton rrugëtimin shëndetësor me kancerin.

Turma njerëzish janë mbledhur ndërkohë jashtë kështjellës Windsor, duke lënë lule dhe letra për mbretëreshën e ardhshme të vendit të tyre.


Në rrjetet sociale janë me mijëra postime për Kate, ndërkohë që gazetarët jashtë rezidencës së saj mbretërore po transmetojnë vazhdimisht zhvillimet e fundit.

Përshtypje la fakti se edhe lokale donin të tregonin mbështetjen e tyre dhe varën në rrugë flamurin britanik.

Kate Middleton tronditi botën duke njoftuar se ka kancer në një rrëfim thellësisht personal dhe tronditës.

Princesha 42-vjeçare e Uellsit njoftoi në mesazhin e saj se po i nënshtrohet “kimioterapisë parandaluese”, ku sëmundja e saj u diagnostikua pas një operacioni të madh abdominal në janar./abcnews.al
Skip to toolbar