Udhëtonin me makinë plot me drogë, 2 të arrestuar

Më të fundit


Policia e Sarandës ka mundur të vërë në pranga 2 persona, pasi po tentonin të trafikonin një sasi të madhe droge.

Pas informacioneve të marra nga qytetarët, policia ka bërë të mundur bllokimin e një automjeti të dyshimtë në fshatin Mursi të Konispolit. Pas kontrollit të ushtruar në automjet, u gjetën dhe sekuestruan 10 kg lëndë narkotike të dyshuar si cannabis sativa.


Menjëherë iu bë arrestimi në flagrancë i drejtuesit të mjetit, shtetasit L.K., 53 vjeç, dhe shtetasit tjetër shoqërues J.Sh., 31 vjeç, të dy me banim në Gjirokastër.

Materialet iu referuan Prokurorisë në ngarkim të tyre për veprën penale “Prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike” kryer në bashkëpunim.

https://www.facebook.com/1502420603377639/photos/a.1503908149895551/2416107982008892/?type=3&theaterSkip to toolbar