Zbardhet aksidenti në Peqin me 5 të plagosur dhe 1 të vdekur. Ja emrat

Më të fundit


Janë zbardhur emrat e 5 personave të plagosur në aksidentin e sotëm në rrugën Elbasan-Peqin ku dy makina u përplasën kokë më kokë tek vendi i quajtur si kryqëzimi i Gjocajt.

Gruaja që ka humbur jetën në aksident është identifikuar si shtetasja Fatime Braho.


Ndërsa të plagosur kanë mbetur shtetasit: Kamer Beqiri, Gezim Braho, Ismail Hoxhallari, Florent Hoxhallari dhe Kristian Hoxhallari.

Në informacionin e parë zyrtar, policia konfirmoi aksidentin me tre të lënduar.

“Në vendi e quajtur “Kryqëzimi i Gjocaj” Peqin, janë përplasur dy mjete dhe si pasojë janë dëmtuar 3 shtetas , të cilët janë dërgua në spitalin e Peqit, nën kujdesin e mjekëve”, ka njoftuar policia paraprakisht.

Mësohet se makina në të cilën ndodhej viktima, ishin duke u kthyer nga një gëzim familjar, nga Durrësi në drejtim të Korçës ku banonin.
Skip to toolbar