Zjarri përpin Notre Dame në Paris, çifti Trump: E tmerrshme

Më të fundit


Notre Dame në Paris prej disa orës është duke luftuar me flakët e mëdha të zjarrit. Zjarrfikësit po punojnë për shuarjen e flakëve, që tashmë kanë çuar në rrëzimin e majës së katedrales.

Për këtë tragjedi kanë reaguar edhe presidenti i SHBA-së, Donald Trump dhe Zonja e tij e Parë, Melania Trump.


Gjatë një reagimi në Twitter, Trump e ka cilësuar zjarrin të tmerrshëm.

“E tmerrshme të shikosh zjarrin masiv në katedralen ‘Notre Dame’ në Paris. Ndoshta hedhja e ujit nga sipër mund të përdoret. Duhet vepruar shpejt!”

Edhe zonja e parë e SHBA-së, Melania Trump shkruan se i është thyer zemra për njerëzit e Parisit.

“Mu thye zemra për popullin e Parisit pasi pashë zjarrin në katedralen e ‘Notre Dame’.”

Katedralja ‘Notre Dame’ në Paris është 850 vjeçare dhe çdo vit vizitohet nga minona turistë nga e gjithë bota.
Skip to toolbar