Zyrtare: Xavi shkarkohet nga Barcelona

Më të fundit


Xavi nuk do të jetë trajneri i Barcelona-s për sezonin e ardhshëm.

Legjenda e klubit katalanas është shkarkuar zyrtarisht pasditen e kësaj të premteje.


Klubi ka falënderuar Çavin për punën e tij si trajner, si dhe për karrierën e tij të paimitueshme si lojtar dhe si kapiten skuadre duke i uruar çdo sukses në të ardhmen në botë.

Ai do të jetë trajner i skuadrës për herë të fundit në ndeshjen e së dielës si mysafir ndaj Sevijas.
Skip to toolbar