“Ai hipnotizoi De Paul”, mediat italiane vlerësojnë Thomas Strakoshën!

Më të fundit


“Ai hipontizoi De Paul duke i pritur penalltinë”, apo “Strakosha blindon fitoren e Lacios”, janë disa nga titujt vlerësues të mediave Italiane për Thomas Strakoshën pas ndeshjes me Udinesen. Kjo e fundit u mund nga Lacio në takimin e prapambetur të Serisë A, që u luajt dje në Romë.

Portieri i Kombëtares shqiptare, Thomas Strakosha ishte deçiziv në fitoren me mjaftë vlerë për skuadrën e tij. Gardiani i portës së “Biancoceleste” priti një penallti të gjuajtur nga lojtari i Udineses, De Paul, duke i mohuar golin e ngushtimit të diferencës së rezultatit, që në atë moment ishte 2-0 për ekipin e Inzagit.


Për penalltinë e pritur dhe shumë gjuajtje të tjera gjatë ndeshjes, Thomas Strakosha është vlerësuar nga mediat italiane me notë të lartë. 7-të është nota e dhënë nga mediat në sinkron, të cilat evidentojnë vlerat e portierit shqiptar në takimin e djeshëm

“Strakosha meriton notën 7-të. Hipnotizoi De Paul dhe pritja vlen sa për një gol në një moment shumë delikat të lojës, ai mban Lazion në 2-0. Për pjesën tjetër bën administrim të zakonshëm të lojës”, shkruan ndër të tjera në vlerësimin që i bën “Calciomercato” futbollistit kuqezi.
Skip to toolbar