Aleatët e Bashës trokasin në zyrën e Haradinajt

Më të fundit


Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur në një takim krerët e partive aleate të PD-së, si Fatmir Mediun, Nard Ndokën, Agron Dukën e Vangjel Dulen. Ka qenë vetë kryeministri i Kosovës ai që ka bërë të ditur këtë takim duke postuar foto në facebook dhe një mesazh se “është gjithmonë kënaqësi të bisedojmë për tema të interesit të përbashkët, në të mirë të zhvillimit tonë të brendshëm dhe rrugës tonë euro-atlantike”.

Postimi i plotë:


“Bashkëpunimi ndërmjet partive politike të Kosovës me ato të Shqipërisë në të gjitha etapat e shtet ndërtimit ka qenë i frytshëm dhe në këtë aspekt, dialogu midis tyre vazhdon të jetë i hapur.

Në kontekst të këtij dialogu, prita sot në takim Kryetarët e partive opozitare Fatmir Mediun, Agron Duka, Nard Ndoka dhe Vangjel Dule me të cilët u dakorduam se bashkërendimi i qëndrimeve është në interes të dy shteteve dhe qytetarëve tanë.

Është gjithmonë kënaqësi të bisedojmë për tema të interesit të përbashkët, në të mirë të zhvillimit tonë të brendshëm dhe rrugës tonë euro-atlantike.”, shkruan Haradinaj.

Nuk dihet ende pse krerët e partive të vogla në kulmin e krizës politikë në Shqipëri, kanë shkuar në Kosovë për t’u takuar me Haradinajn. Po kështu kujtojmë se ditët e fundit Haradinaj ka pasur përplasje me kryeministrin Rama për shkak të qëndrimit të Samitin e Berlinit për çështjen e taksës së Kosovës për mallrat serbe.

Bashkëpunimi ndërmjet partive politike të Kosovës me ato të Shqipërisë në të gjitha etapat e shtet ndërtimit ka qenë i…

Publiée par Ramush Haradinaj sur Dimanche 5 mai 2019Skip to toolbar