Arrestohet për trafik droge biznesmeni i lidhur me PD

Më të fundit


Policia ka vënë në pranga shtetasin Astrit Nimani 48 vjeç, i shpallur në kërkim ndërkombëtar dhe i dënuar me 13 vjet burg nga gjykata e Milanos.

Ai njihet ndryshe me pseudonimin Titi i Ukës dhe akuzohet për drejtimin e një organizate kriminale në trafikun e drogës. Pritet që 48-vjeçari të ekstradohet drejt Italisë.


Astrit Nimani është biznesmen dhe më parë ka mbajtur disa poste politike në qytetin e Lezhës dhe njihet për lidhjet e tij me PD.

Edhe për drejtësinë shqiptare ai është një emër i njohur pasi në 2015 i janë vënë nën sekuestro disa pasuri të paluajtshme.

Pasuritë e vëna nën sekuestro në plazhin e Shëngjinit në vitin 2015:

1-Një godinë 5-katëshe, Hotel-Bar-Restorant, me sipërfaqe totale 7940 m2

2-Një godinë 13-katëshe, me sipërfaqe totale 5000 m2,

ku përfshihen: 65 apartamente banimi, njësi tregëtimi dhe garazhe.

2-Një godinë 13-katëshe, me sipërfaqe totale 6500 m2,

ku përfshihen: 65 apartamente banimi, njësi tregëtimi dhe garazhe.

4-Një godinë 10-katëshe, me sipërfaqe totale 9500 m2,

ku përfshihen: 90 apartamente banimi, njësi tregëtimi dhe garazhe Parkimi.
Skip to toolbar