Balla kërcënon Lulin dhe Monikën: 7 vjet burg po penguat zgjedhjet

Më të fundit


Gjatë takimit me koordinatorët dhe strukturat e partisë në Elbasan, Taulant Balla ka bërë edhe një deklaratë kërcënuese për këdo që tenton të pengojë zhvillimin e zgjedhjeve më 30 qershor.

Gjatë prezantimit të kandidaturës së PS-së për Bashkinë Përrenjas, Balla tha se nëse Luli dhe Monika tentojnë të pengojnë qytetarët të votojnë do të dënohen me burg.


“Më 30 Qershor do të mbahen zgjedhjet vendore dhe ta harrojë Monika, Luli, Saliu që mund të pengojnë popullin e Përrenjasit të shkojnë të votojnë. Është vepër penale, dënohet me 7 vjet burg kushdo që pengon zgjedhësit të votojnë, kushdo që dhunon qoftë edhe derën e qendrës së votimit.” – shkruan Balla

Më në fund, më 30 Qershor, pas 4 vitesh kemi mundësinë të ndryshojmë fytyrën e Bashkisë së Prrenjasit. Kemi shansin t'u…

Publiée par Taulant Balla – Faqja Zyrtare sur Samedi 20 avril 2019Skip to toolbar