Basha: Të gjithë të shtunën në shesh, por nuk bën thirrje kundër dhunës

Më të fundit


Basha nuk bën asnjë hap pas. Madje ai fton shqiptarët që nesër t’i bashkohen protestës së opozitës në Tiranë. Pavarësisht ftesave të Ramës për dialog, kreu i PD-së është i vendosur të vazhdojë rrugën e protestave.

“Të gjithë në Tiranë nesër, më 25 maj në orën 19:00, për të treguar vendosmërinë tonë për liri, për demokraci, për zgjedhje të lira e një qeveri nga populli, të popullit dhe për popullin, për Shqipërinë si e gjithë Europa. Asnjë hap pas! #25maj #ShqipëriaSiEuropa”, shkruan Basha në facebook.


Kryeministri Rama sot bëri letrën e tretë publike drejtuar Bashës në të cilën i shkruante që të tregonte lidership, të hiqte dorë nga protestat dhe të ulej për të dialoguar.

25 Maj – Shqipëria si Europa!

Të gjithë në Tiranë nesër, më 25 maj në orën 19:00, për të treguar vendosmërinë tonë për liri, për demokraci, për zgjedhje të lira e një qeveri nga populli, të popullit dhe për popullin, për Shqipërinë si e gjithë Europa. Asnjë hap pas! #25maj #ShqipëriaSiEuropa

Gepostet von Lulzim Basha am Freitag, 24. Mai 2019Skip to toolbar