CNN: Izraeli informoi SHBA për sulmet ndaj Iranit, por nuk iu miratua përgjigjja!

BOTA


Shtetet Bashkuara të Amerikës u infomuan për planet e Izraelit për të goditur, por ata nuk e miratuan veprimin, thonë zyrtarë të paidentifikuar disa media amerikane.

Si NBC ashtu edhe CNN kanë raportuar zyrtarë të paidentifikuar duke thënë se Izraeli i dha Washingtonit paralajmërim paraprak.


“Ne nuk e miratuam përgjigjen,” citoi CNN një zyrtar.

Shtëpia e Bardhë dhe Pentagoni nuk kanë dhënë ende ndonjë koment mbi sulmin e raportuar, për të cilin Irani thotë se përbënte vetëm disa dronë.

Irani nga ana tjetër ka hedhur poshtë raportet për një sulm raketor.  Një zyrtar i Teheranit është shprehur se  “lajmet e mediave amerikane nuk janë të vërteta”
Skip to toolbar