Deklarata e fortë e Vuçiç: S’do ta njoh Kosovën edhe sikur të vritem

Më të fundit


Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç në një intervistë për agjencinë e lajmeve Tanjug, ka deklaruar se nuk do ta njohë kurrë pavarësinë e Kosovës edhe sikur të vritet.

 “Mund të më vrisni, por ajo nuk do të ndodhë. Ju them, anglezëve dhe gjermanëve se nuk do ta bëjë atë. Më goditni, por unë s’do ta bëj. Mund të jem president edhe për 15 vjet, por nuk e njoh Kosovën” deklaroi ai.


Një deklaratë e tillë e Vuçiçit vjen pikërisht sot kur ai pritet të vijë në Tiranë për të marrë pjesë në samitin Brdo-Brione, ku marrin pjesë liderët e Rajonit.
Skip to toolbar