Klevis Balliu dhe 4 të tjerë të arrestuar për dhunë ndaj policisë

Më të fundit


Policia e Tiranës në bashkëpunim me prokurorinë, përveç ish deputetit Klevis Balliu ka arrestuar dhe 4 persona të tjera me akuzën e veprimeve të dhunshme ndaj policisë gjatë protestave të djeshme në zonën e Unazës së Re.

Policia njofton se 23 persona të tjerë po procedohen në gjendje të lirë ndërsa 3 persona janë shpallur në kërkim.


“Për sulmet dhe veprimet e dhunshme mbi punonjësit e policisë janë arrestuar shtetasit:

– K.B., 30 vjeç, banues në Tiranë

– L.M., 42 vjeç, banues në Tiranë

– S.H., 34 vjeç, banues në Tiranë

– E.S., 41 vjeç, banues në Tiranë.

Po punohet për identifikimin, kapjen dhe vënien para përgjegjësisë ligjore të personave të tjerë që kanë kryer veprime të dhunshme gjatë protestës së djeshme.

Materialet procedurale do t’i referohen Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme për veprat penale ”Kundërshtim me dhunë të punonjësit të rendit publik”, “Goditje për shkak të detyrës”, “Organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime dhe manifestime të paligjshme”, ”Pengimi i qarkullimit të mjeteve të transportit”, “Prishja e qetësisë publike” dhe “Shkatërrimi i pronës””, njofton policia.
Skip to toolbar