Arrestohet Sait Dollapi, Basha çon protestën tek Drejtoria e Policisë

POLITIKË


Pas pamjeve në mediat ku sekretari organizativ i PD, Sait Dollapi është dhunuar nga forcat e policisë dhe më pas arrestuar, Basha ka bërë thirrje nga selia e PD që protesta të zhvendoset para Drejtorisë së Policisë.

“Me urdhër të Edi Ramës dhe Sandër Lleshajt është dhunuar në mënyrën më barbare të mundshme. Është shoqëruar në drejtorinë e policisë. Ju bëj thirrje gjithëve ju që të na ndiqni në drejtim të Policisë së Tiranës.” – tha Basha.


Dollapi është shtrirë përtokë dhe rrethuar nga policia duke e dhunuar me shkopa gome, më pas është marrë me dhunë nga ato.

Protestuesit janë vendosur para Drejtorisë së Policisë dhe kanë hedhur kapsolla dhe tymuese të shumta në oborrin e saj. Protestuesve iu është bashkuar edhe kreu i PD, Lulzim Basha.
Skip to toolbar