Asnjë hap pas! Basha bën thirrje për një tjetër protestë, sot pasdite

POLITIKË


Pas protestës së dhunshme të dielën, me bomba e zjarr ndaj policisë e kryeministrisë, kryetari i PD-së, Lulzim Basha bën thirrje për një tjetër protestë pasditen e sotme.

“Asnjë hap pas”, shkruan ai në Facebook ndërsa shton se protesta do të zhvillohet më 13 maj në orën 18.30.


Deri tani protestat e opozitës kanë qenë të dhunshme, pavarësisht thirrjeve të faktorit ndërkombëtar.

Gjatë protestës së të djelës policia arrestoi 50 persona, ndërkohë që në total janë 84 persona të proceduar, mes të cilëve ish-deputetët Gent Strazimiri, Flamur Noka dhe sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazmend Bardhi.

Nga protesta u lënduan 14 policë, dhe 4 protestues.
Skip to toolbar