Disa të plagosur pas një sulmi me thikë në Francë, mes tyre dhe fëmijë

BOTA


Gjashtë fëmijë dhe një i rritur kanë mbetur të plagosur pas një sulmi me thikë në një park në qytetin Annecy në alpet franceze.

Sipas raportimeve, një burrë i armatosur me thikë sulmoi një grup fëmijësh trevjeçarë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 9:45 me orën lokale.


Burri që kreu sulmin është vënë në pranga.
Skip to toolbar