Dita e Verës/ Rama: Më në fund po çel gjethi, ju uroj 14 mars të mbarë!

AKTUALITET


Kryeministri Edi Rama ka uruar të gjithë qytetarët për Ditën e Verës. Përmes një postimi në rrjete sociale, kreu i qeverisë ka shkruar: “Mirëmëngjesi dhe me kënaqësinë që më në fund po çel gjethi, ju uroj një 14 Mars me këmbë të mbarë për stinën e re”.

Kujtojmë që një sërë aktivitetesh janë organizuar në Tiranë për të festuar Ditën e Verës. Pritet të mbahen rreth 100 aktivitete. Festa do të kulmojë me një koncert në sheshin ‘Skënderbej’ ku në orën 13:00 do të performojë këngëtarja shqiptare Enisa.


Mbrëmja do të mbyllet me një “Street party”në zonën e ish-Bllokut dhe shfaqja më e madhe e dronëve në rajon në zonën e Liqenit Artificial.

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fediramaal%2Fposts%2Fpfbid029U88eyyFQnjyPR5c918Sa6bmLfDZTHJMkyifFRV6jV22fpsQqqYA52s6V1onZAFhl&show_text=true&width=500
Skip to toolbar