Doli për vrap dhe nuk u kthye më. Sportistja gjendjet e vdekur në rrugë

BOTA


Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Rusi, ku një nga sportiste më të njohura dhe vlerësuara është gjetur pa shenja jete në rrugë. Atletja ruse, Margarita Plavunova, kishte dalë pak minuta më parë për të vrapuar si zakonisht, por nuk është rikthyer më në shtëpi. Ajo u gjet e vdekur pak minuta larg shtëpisë në një park.

Kampionia e garave me pengesa, 25 vjeçarja Plavunova ka ndërruar jetë si pasojë e një ataku kardiak si pasojë e ngarkesës së lartë të stërvitjes. Plavunova ishte një kampione e shumëfishtë dhe ka marrë pjesë edhe në garat kombëtare të Rusisë.

Skip to toolbar